Vinice v České republice
Odrůdy vína

Vinice v České republice se dělí na oblasti a podoblasti

Zajímají vás vinice v České republice? Pokud ano, je potřeba je nejprve umět rozeznávat. Teprve poté se můžete přesunout na další kroky. Rozhodně si nemyslete, že se v České republice nachází několik stovek či dokonce tisíc vinic. I přes to, že při cestě Jihomoravským krajem vidíte vinice prakticky na každém rohu, jejich základní rozdělení je do dvou částí. První část tvoří vinařská oblast Morava. Tou druhou naopak vinařská oblast Čechy.


Jak se dále dělí vinice v České republice?


Vinic je v České republice opravdu spoustu. Profesionálové je však dělí do několika málo částí, a to podle území. Nezáleží tedy na tom, jakou vinice v daný moment vidíte. Pojďme se nyní podívat na vinařskou oblast Morava. Ta se totiž dělí dále do čtyř hlavních podoblastí. Znáte je všechny nebo vám tyto čtyři oblasti nic neříkají? Pokud se ve vinicích v České republice nevyznáte, nevadí. Rádi vás s nimi seznámíme. První podoblast tvoří tzv. Znojemská. Dále se pokračuje na Velkopavlovickou až po Mikulovskou.

Vinice v České republice se dělí na oblasti a podoblasti


Závěrečnou podoblast ukončuje část Slovácká. Vinařská oblast Čechy již neobsahuje tolik podoblastí. Dočkat se tak můžete čistě jen dvou. I přes to se jedná o velké vinice, které rozhodně mají co ukázat. Pocházíte z těchto míst, ale neznáte podoblasti vinařské oblasti Čech? Opět vás s nimi seznámíme. První podoblasti je Mělnická. Zatímco druhou podoblat tvoří Litoměřická. Teď již znáte veškeré hlavní oblasti a podoblasti. Co se takhle ale seznámit s celkovou plochou všech vinic nacházející se na území České republiky?


Celková plocha vinic v České republice


Celková plocha je tvořena o rozloze 18 tisíc ha. S největší pravděpodobností si nedokážete představit takto velkou plochu vinic. Jen pro upřesnění, Václavské náměstí v Praze má přibližně 4 hektary, což je zhruba 682 x 60 metrů. Nyní máte větší přehled o tom, jak velké jsou vinice v České republice. Vína z České republiky jsou velmi kvalitní a chutná.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *