Statistiky o víně
Odrůdy vína

Statistiky mluví jasně, víno je taktéž oblíbeným nápojem

Ačkoliv je víno oblíbeným nápojem, statistiky jasně vypovídají, že pivu se ani v nejmenším nevyrovná. I přes to se však může pyšnit obrovským úspěchem, podíváme-li se na statistiky, které nám prozradí, kolik litrů vína vypije jeden obyvatel v průměru za jeden kalendářní rok. Stále musíte myslet na to, že ve statistikách vedou ženy, které toho tolik nevypijí. Právě ženy si častěji dopřávají kvalitní vína, zatímco muži dávají přednost pivu.

Jak vypadají statistiky?


Statistiky mluví jasně, víno je taktéž oblíbeným nápojem.
Není pochyb o tom, že je víno rovněž oblíbeným českým nápojem. Svým způsobem se není čemu divit, když jej doporučují i lékaři. Pokud si čas od času dáte jednu skleničku před spánkem, posílíte tím celkové své tělo, a to nejenom po stránce zdravotní, ale také i psychické. Věděli jste například fakt, že je víno dobrou prevencí proti cukrovce nebo infarktu? Jestliže ne, pak hovoříme o zdravotní stránce. Co se týče té psychické, dokáže vás na chvíli zbavit stresu a všech problémů, nad kterými každým dnem přemýšlíte.

Statistiky mluví jasně, víno je taktéž oblíbeným nápojem


Teď se ovšem podíváme na samotné statistiky. U piva vás nemusíte přesvědčovat o tom, že celosvětově patříme do žebříčku nejlepších konzumentů, alespoň z pohledu průměrnosti v oblasti vypitých piv na jednoho obyvatele. U vína takové úspěchy nesklizíme. Na druhou stranu nemůžeme mluvit o tom, že by konečné číslo nepatřilo mezi vynikající výsledky. Průměrný počet litrů vypitého vína na jednoho obyvatele se pohybuje v rozmezí od 20 do 25. Dokážete si představit takto vysoká čísla? Jestliže ne, věřte nám, že existují úspěšnější státy.


Francie je před námi!


K prvotním státům patří například Francie, což je relativně pochopitelné, vzhledem k tomu, že jejich vína jsou považovány za opravdu kvalitní. Jinými slovy by se jejich vína snadno dali označit za ty vůbec nejlepší, podobně, jako české pivo. Právě to je jeden z důvodu, proč jsou francouzi často konzumenti vynikajících vín.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *