Proč jsou ledová vína drahá
Odrůdy vína

Proč jsou ledová vína drahá?

Nově jste se začali zajímat o vína a váš první dotaz směřuje na to, proč jsou ledová vína tak drahá? Jestliže jste o nich ještě doposud neslyšeli, pak vám jejich ceny více přibližíme. Láhev ledového vína se většinou pohybuje od 300,- Kč a maximální výše rozhodně není nijak stanovená. Pokud budete chtít opravdu kvalitní ledové víno, může vás tato láhev stát i tisíce korun. Jen je nutné zmínit, že se nejedná o klasickou láhev, ale pouze dvoudecilitrovou lahvičku. Jak to tedy s těmito víny je a proč je jejich cena opravdu tak vysoká?


Proč jsou ledová vína drahá?


Výroba ledového vína je časově velmi náročná a v některých fázích svým způsobem i riskantní. Jinými slovy se výroba těchto vín nemusí pokaždé povést, a právě z tohoto důvodu je cena takto vysoká. Název ledové víno nezískalo toto víno jen tak. Hrozny se totiž nechávají skutečně zmrznout, a to přímo ve vinici. Následná sklízeň probíhá v momentě, kdy je venku teplota klesající pod hranici 0 stupňů celsia. Přesněji řečeno se tyto teploty pohybují v měsících od listopadu do prosince. Později je sklízeň už prakticky nereálná.

Ledová vína


Co se týče ještě samotné sklizně, ta probíhá v nočních hodinách, kdy je teplota opravdu velmi nízká a sahá pod hranici 0 stupňů celsia. Víte, proč se sběr provádí právě v nočních hodinách? Je to z toho důvodu, že přes den by mohl rozmrznout. K tomuto kroku nesmí v žádném případě dojít. Záleží tedy na tom, jak náročná bude zima. Ne pokaždé se veškeré kroky musí povést na stoprocent. Jestliže nebude přát počasí, mohou jednotlivé hrozny potkat nemalé obtíže, které nastálo poškodí jak jejich kvalitu, tak celkový postup.


Dopřejte si ledové víno i vy!


Čas od času si ledové víno může dopřát opravdu každý. Pochopitelně jej nebudete kupovat každý den, ale na druhou stranu, proč nevyzkoušet skutečně originální chuť? Ačkoliv je pořizovací cena těchto vín vysoká, rozhodně stojí alespoň za vyzkoušení. Jak jsme již ale naznačovali, počítejte s tím, že v obchodě pořídíte pouze dvoudecilitrovou lahvičku.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *