Jaké víno je zdravější aneb červené nebo bílé
Odrůdy vína

Jaké víno je zdravější aneb červené nebo bílé?

Hodně konzumentů vína se ptá na otázku, zda je zdravější červené nebo naopak bílé víno. Každé víno má své pozitivní účinky. Právě z těchto důvodu tyto vína doporučují konzumovat i lékaři. Pochopitelně je potřeba se hlídat, protože se snadno můžete dostat přes hranici alkoholismu. Doporučená dávka by neměla přesahovat jednu skleničku denně. Pro větší klid si však víno můžete dopřávat například obden. Tím získáte stoprocentní kontrolu nad celkovou situací. Pojďme se však podívat na zdravotní účinky těchto vín.


Jaké víno je zdravější aneb červené nebo bílé?


Přesně to určit nelze. Každé víno je originální. Jinými slovy vám jak červené, tak bílé víno nabídne jiné zdravotnické účinky. Záležet bude na tom, co v danou chvíli budete chtít podpořit. Pojďme se prvně podívat na červené víno. To je dobré na tlumení průjmu. Pokud máte problémy s průjmem a v domácí lékarničce se nenachází žádná pomoc, sáhněte po červeném vínu. Dále červená vína posilují nervovou soustavu. Slouží mimo jiné i jako skvělá vnitřní desinfekce. V neposlední řadě jsou červená vína výborná na tvorbu červených krvinek.

Zdravější víno je bílé nebo červené


Jestliže máte problémy s jedním z výše uvedených faktorů, pak je na místě sáhnout po červeném vínu. Netrápí vás nic, co jsme uvedli v předchozím odstavci? Co takhle se podívat na zdravotní účinky bílého vína? Možná právě tady narazíte na problém, který trápí i vás. Následně se tedy rozhodnete pro bílé víno. Bílá vína snižují pocit hladu. Kromě toho mají močopudné účinky, čímž dochází k čištění vašeho těla. Dále jsou bílá vína vynikající proti nadýmání a cholesterolu. Na závěr jsou bílá vína skvělá proti různým onemocněním srdce.


Pro jaké víno se rozhodnete vy?


Po přečtení zdravotních účinků se určitě rozhodnete pro jedno z těchto dvou druhů vín. Záležet bude na tom, jaké problémy na sobě pociťujete. Pokud se vaše problémy týkají průjmu nebo nedostatečného množství červených krvinek, je váš výběr předem stanoven. Pokud ovšem máte obtíže s cholesterolem, sáhnete raději po druhé variantě.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *