Jak vybrat stojan na víno
Odrůdy vína

Jak vybrat stojan na víno?

Kvalitní vína si od vás jsitě zaslouží trochu té péče. To se týká především správného skladování. Skladované láhve by neměli být postaveny na stojato. Co to pro vás znamená? Jednoduše řečeno je vodorovně položte. Jedině tak udržíte jejich čerstvost a chuť. Pokud toho chcete docílit, určitě se vám bude hodit stojan na víno. Právě ten zajistí správnou polohu. Jak ovšem takový stojan na víno správně vybrat, jestliže nemáte žádné zkušenosti? Pojďme se na to společně podívat.


Jak vybrat stojan na víno?


V první řadě je podstatné se zaměřit na velikost stojanu. Velikost stojanu se bude odvíjet od toho, kolik členů domácnosti pije víno. Mimo jiné kdo všechno si kupuje láhve vína do zásoby, bez toho, aniž by je okamžitě vypil? Jestliže domácnost tvoří čtyři členové, kteří si kupují láhve vína do zásoby, je na místě se poohlédnout po větších variantách. Stojan na víno by tak měl být určen alespoň pro 9 nebo 12 vín. Kdykoliv lze stojan na víno dokoupit. Existují totiž varianty stojanů, které lze neustále dokupovat a přidávat.

Stojan na víno


Dále je nutné se zaměřit na typ stojanu. Pokud vaše domácnost tvoří méně členů, postačí vám stojan na víno o velikosti 6 vín. Teď je však potřeba se zaměřit na typ stojanu. Nemáte dostatečné místo pro stojan? Pak si pořiďte tzv. závěsný stojan, který pověsíte na zeď svého interiéru, a to například v obývacím pokoji nebo kuchyni. Jestliže ale chcete interiér svého bytu krásně doplnit, pak jsou vhodné klasické stojany na víno, jež můžete snadno umístit například na komodu nebo skříň, popřípadě na obývací stěnu vedle televize.


Materiál a vzhled je rovněž důležitou součástí stojanu


Na závěr je dobré se zaměřit na materiál stojanu. Ten by měl být dostatečně kvalitní. To se týká především samotné konstrukce. Rozhodně nestojíte o to, aby se stojan v určitých místech povolit či dokonce rozlomil a vy tak přišli o kvalitní víno. Podobně je to i se vzhledem stojanu, má-li krásně doplnit váš interiér.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *