Skladování vín
Odrůdy vína

Jak skladovat vína?

Podlehli jste v poslední době vínu, a tak si tvoříte zásobu, kterou nabídnete nejenom sobě, ale i návštěvě? Máte však problém se správným skladováním vína? Pokud ano, nezoufejte. Vše se dá velice rychle naučit. Základem úspěchu je pochopení. Musíte se naučit umět skladovat láhve vína, jinak se vám může stát, že se zkazí či jejich chuť částečně vymizí. Jestliže se správně naučíte skladovat láhve vína, máte vyhráno, protože udržíte jejich chuť stoprocentní.


Jak skladovat vína?


V první řadě musíte umět zvládnout udržet jednak teplotu a jednak určitou vlhkost. K ideálním podmínkám pro uchování vína jsou chladná a zároveň tmavá místa s dostatečným množstvím vlhka. Teplota by neměla přesahovat hranici 11 stupňů celsia. Minimální hranice teploty je následně stanovená na nějakých 8 až 9 stupňů celsia. Pokud vás nenapadá žádné vhodné místo, rádi vám s touto problematikou poradíme. Určitě jste někdy slyšeli o sklepech. Ty jsou pro uchování vína tím pravým místem.

Jak skladovat vína


Jestliže sklep nemáte, doporučuje se lednička. Moderní ledničky lze snadno nastavit podle svých představ. Pokud je neotevíráte, udržujete v nich zároveň i tmu. Rozhodně byste víno neměli uchovávat ve špízi. V ní se totiž teploty dost často mění podle toho, jaké je venku počasí a roční období. Chuť vína by tak mohla být narušená, což jistě nechcete. Dále se snažte udržovat láhve vína vodorovně. Musí tedy ležet, nikdy je nestavějte nastojato. Opět tím kazíte samotnou chuť vína. Mimo jiné, chcete-li, aby víno vydrželo, položte jej.


Posledním bodem je klid, a to bez zbytečných pohybu


Posledním tipem, jak správně skladovat vína je naprostý klid. S láhvemi se nepokoušejte zbytečně hýbat. Udržujte je v klidu, jedině tak zůstanou i nadále skladná. Zbytečné pohyby mohou láhve jakýmkoliv způsobem narušit. Pokud se pouštíte do skladování vín, snažte se držet všech námi napsaných tipů. Jedině tak si vaše víno udrží maximální chuť. Kromě toho vám tyto láhve vydrží i několik měsíců.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *